Kot Azjatycki – hodowla

Mnóstwo osób w obecnych latach jest bardziej przekonane do trzymania kota niż psa. Czemu się tak dzieje? Na pewno ze względu na czas. Pies żąda porannego wstawania, wyprowadzania go na spacery. Co istotne pies pozostawiony sam w domu może hałasować, piszczeć bądź niszczyć sprzęty domowe. Koty jednak zdecydowanie spokojniej walczą z samotnością. Przeważnie spokojnie ją przesypiają, załatwiając własne potrzeby fizjologiczne w kuwecie.

azjatycki
Azjatycki – zdjęcie znalezione na stronie Gccfcats.org

Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na pupila czystej krwi niż też nieznanego pochodzenia. Możemy mieć w takiej sytuacji świadomość jakie cechy charakteru będzie on przejawiał oraz co zmuszeni jesteśmy mu, jako opiekunowie zorganizować. Odmiana pupili jest tak dużo, że zapewne większość z nas wyszuka rasę odpowiednią dla siebie oraz własnego sposobu życia. Z pośród wielu ras może być kot azjatycki. Koty wspomnianej rasy rodzą się w swoistego rodzaju dwóch wariantach, pierwszy z nich to kot azjatycki długowłosy, następny zaś krótkowłosy.

Koty tej odmiany pochodzą z Wielkiej Brytanii, która to jest niesamowicie znana z hodowli zwierząt, głównie kotów. Z reguły koty takiej odmiany doskonale czuja się za równo jako zamieszkujący wsi ale i miast. Nie przepadają one za spacerowaniem po parku, z tego powodu również nie jest konieczne jego posiadanie. Wbrew ogólnym stereotypem, kot azjatycki, źle przeżywa długotrwałą samotność. Znacznie lepiej czuje się on mając możliwość żeby wdraparać się na kolana swojemu opiekunowi. Odznacza się on znaczną cierpliwością w kontaktach z dziećmi, mimo to posiadają one własny kres. Muszą czuć się ważne, ia także znajdować się w centrum uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *