Kot Birmański – cechy

Kot Birmański jest zapewne przedstawicielem zwierzęcej arystokracji. Nie tylko jego charakter oraz i sposób poruszania się mówi o jego wysokim pochodzeniu. Jego styl bycia jest stały i opanowany. Odmiana powstała poprzez pomieszanie kota rasy syjamskiej wraz z osobnikiem rasy perskiej. Dlatego udało się uzyskać zwierzę o kolorystyce syjama, wyróżniającego się piękną i mocniej obfitą okrywą włosową. Kot birmański lubi znajdować się w środku otoczenia, wciąż zauważany oraz głaskany.

birmanski
Birmański – zdjęcie znalezione na stronie Purrfectcatbreeds.com

Dobrze więc będzie czuł się w rodzinach albo domach w których mieszka wielu ludzi. Na pewno jednak koty te przywiązują się najsilniej do jednej osoby, w taki sam sposób jak przywiązują się psy. Kot birmański kocha dzieci, może spędzać mnóstwo chwil na wzajemnych zabawach wraz z latoroślami. Charakteryzuje się dużym spokojem a także cierpliwością nawet gdy dziecinne pieszczoty bywają troszkę mniej delikatne. Może między innymi mieszkać w domach w których przebywają również inne pupile.

W stosunku do psów utrzymują pewien dystans, lecz nie przejawiają agresji. Pomimo że jest to pupil przyzwyczajony do życia w mieszkaniu, nie należy go przymuszać do przebywania wiele godzin jedynie w domu. Trzeba umożliwić mu choć parę chwil na wspólną frajdę lub spacer po ogrodzie. Kupując kociaka takiej odmiany musimy zdać sobie sprawę że będzie on wymagał częstego szczotkowania oraz dbania o szatę zwierzęcia będącą jego ogromnym atutem. Należy między innymi przygotować się na dosyć znaczną liczbę włosów pozostawionych na sofach oraz dywanach, zwłaszcza w okresie przejściowym.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/kot-birmanski-usposobienie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *