Kot Jawajski – informacje

Kuzynami kotów Jawajskich są koty orientalne. tak naprawdę jawajski kot jest odmianą jednobarwną kota balijskiego. Prędko zdobyły swoją popularność gdyż charakterystyczny wygląd czworonoga, prędko zjednywał mu miłośników hodowców. Tak jak prawie wszystkie odmiany uznane za orientalne do grupy kotów orientalnych, także i jawajski charakteryzuje się ogromnym temperamentem. Pupile tej odmiany są szczególnie ruchliwe, żywe a także mają miły a także wesoły sposób zachowania.

jawajski
Jawajski – zdjęcie znalezione na stronie Petspyjamas.com

Z powodu sporej energiczności koty takiej odmiany nie będą czuć się dobrze w niewielkich lokalach. Zdecydowanie wolą one mieszkania z sposobnością do wyjścia do ogrodu. Również samiczki również kocury, nie oddalają się znaczną odległość od domu. Są raczej strachliwe i z pewnością ten odmienny, obcy świat będzie pupila przerażał. Mnóstwo właścicieli takich kotów mówi o tym, że ich pupile bez żadnego kłopotu reagują na ich zawołanie. Jeśli zamierzamy nauczyć naszego zwierzaka kilku sztuczek, nie ma z tym dużego kłopotu.

To czworonogi wyjątkowo chętne do nauki, a co najistotniejsze sprawia im to znaczną radość. Dobrze jest wiedzieć, nim w rodzinnym mieszkaniu pojawi się kot Jawajski, że pupile te bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Tak więc źle znoszą długie samotne godziny. Jak na kota przystało, również jawajski kot jest dosyć nieufny w odniesieniu do obcych. Przywiązuje się do dużej rodziny, lecz zaakceptowanie kolejnych jej członków, może potrwać nieco czasu. Pupile takiej odmiany mogą jednak nie najlepiej czuć się w domach w których przebywają dzieci. Ich energiczne zabawy a także niedelikatność w w obchodzeniu się ze zwierzęciem, może być dla pupila nie do przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *