Maine Coon – pielęgnacja

Od samiutkiego początku własnego istnienia, kot tej odmiany z pewnością nie miał łatwo. Traktowano go w postaci zwyczajnego przedstawiciela kociej rodziny. Jego głównym oraz najistotniejszym powołaniem mogło być polowanie na gryzonie. Nic więc zaskakującego, iż jego zakres występowania na początku nie przekraczała granic obszarów małych miejscowości. Kiedy mimo wszystko pierwsi osobnicy takich pięknych kotów byli zauważeni przez sympatyków kociej nacji, jego popularność zaczęła nagle wzrastać.

maine
Maine Coon – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Co bardziej interesujące Maine coon mimo własnej sporej popularności a także znacznej ilości sympatyków nie zmieniły się niemal zupełnie nie tylko pod względem genetycznym ale również ogólnym. Obecnie kot Maine coon mimo własnych sporych wielkości, w dalszym ciągu cieszy się duża popularnością za równo pośród miłośników zamieszkujących wsie oraz miasta. W terminie letnim, koty wspomnianej odmiany zrzucają szczególnie intensywni, co mimo wszystko może przynieść hodowcom duże ilości odkurzania.

Warto także mieć na uwadze że koty takiej rasy bardzo silnie a także trwale przywiązują się do swoich opiekunów. Sympatycy kotów Maine coon uważają iż są one praktycznie tak wierne jak psy. Przygarniając pupila wymienionej rasy możemy liczyć się z świadomością że praktycznie w na każdym meblu będziemy posiadali kocią sierść. Jeżeli nasz kot nie opuszcza naszego domu, niezbędne będzie wielokrotne szczotkowanie zwierzaka, co trochę zmniejszy pracochłonne w skutkach linienie. Według wielu opiekunów sierść kociaka takiej rasy znacznie rzadziej uczulają aniżeli ma to miejsce innych kotów.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/maine-coon/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *